Kosiarka do trawy, czyli wiosenne porządki w ogrodzie

Wiosna zawitała już w naszych kalendarzach i powoli także widać ją na zewnątrz, to zatem idealny czas, by zadbać o swoje przydomowe ogródki bądź działki. Ważnym elementem wiosennych porządków jest koszenie trawy. Jaka kosiarka do trawy będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Kosiarka do trawy, a rodzaj trawnika

Wybór odpowiedniej kosiarki ma bezpośredni wpływ na efekt oraz jakość naszej pracy. Nie bez powodu w sklepach możemy znaleźć kosiarki ręczne, elektryczne, spalinowe, z pojemnikiem na trawę lub bez. Czym więc się kierować podczas zakupu? Najważniejszym kryterium będzie to, jak dużą powierzchnię ma nasz trawnik. Jeżeli jest to teren liczący jakieś kilkadziesiąt metrów kwadratowych, z powodzeniem sprawdzi się ręczna kosiarka do trawy. Powyżej 50m2 praktyczniejsza okaże się kosiarka elektryczna, zaś na ogromnych powierzchniach od 500 do 2000 m2 – kosiarka spalinowa. Właściwy wybór kosiarki do powierzchni, jaką mamy skosić sprawi, że praca ta będzie szybsza i przyjemniejsza.kosiarka do trawy

Jeżeli chcemy jeszcze bardziej ułatwić sobie to zadanie, możemy zdecydować się na kosiarkę samobieżną. Taka kosiarka do trawy posiada napęd na tylne koła, dzięki czemu kierowanie nią jest o wiele prostsze i lżejsze. To szczególnie praktyczne, gdy mamy do skoszenia większą powierzchnię i zajmie nam to minimum godzinę. Na powierzchniach powyżej 2000 m2 najlepsza okaże się kosiarka samojezdna, która nie potrzebuje operatora.

Inne istotne czynniki

O wyborze kosiarki powinien decydować nie tylko metraż powierzchni, ale i jej ukształtowanie. Na przykład kosiarka do trawy na poduszce powietrznej unosząca się kilka centymetrów nad ziemią lepiej poradzi sobie na nierównym terenie lub zboczach. Jest bardziej zwrotna niż klasyczna kosiarka, dzięki czemu dotrze nawet do trudno dostępnych miejsc.kosiarka do trawy Jeżeli decydujemy się na kosiarkę elektryczną, zastanówmy się, czy przewód elektryczny nie będzie nam utrudniał pracy. Może tak się stać, jeżeli w naszym ogrodzie jest sporo klombów lub krzewów, które podczas koszenia należy omijać. Więcej praktycznych informacji na ten temat można znaleźć także TUTAJ.

Leave a Reply