Dostawcy energii elektrycznej

Dostawcy energii elektrycznej WarszawaSzukasz dobrego dostawcy energii elektrycznej w Warszawie? Okazuje się, że to nie lada wyzwanie, ponieważ w stolicy na rynku działa kilka dostawców prądu. Jak wybrać sprawdzoną i uczciwą firmę? Czym powinna się wyróżniać atrakcyjna oferta dla klienta? Już zaraz się tego wszystkiego dowiecie!

Krok 1: Ile zużywam prądu?

Bez odpowiedzi na to pytanie na próżno szukać dostawcy. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu: jeśli zużywa się sporo prądu w ciągu dnia lub korzysta się z niego w weekendy, to należy poszukiwać firmy oferującej kilka taryf energetycznych do wyboru. Na przykład firma RWE proponuje kilka różnych pakietów energetycznych, w tym Cenostop, gdzie stawka jest identyczna bez względu na porę dnia święta i weekendy (źródło: http://www.rwe.pl/pl/dla-domu/oferta).

Krok 2: Energetyczne firmy

Słup z prądem

Lepiej wybrać ogólnokrajowego, dobrego dostawcę niż początkującą, nieznaną firmę.

Czy wiesz, ze na terenie całego kraju istnieje ponad 75 różnych firm zajmujących się tą branżą przemysłową. Jednak nie do wszystkich z nich ma się dostęp. Na przykład wiodącym dostawcą energii elektrycznej w Warszawie jest RWE, która działa na terenie całego państwa. Istnieją także sprzedawcy, którzy działają jedynie na terenie danego województwa lub pojedynczych miast (sytuację taką często spotyka się na Śląsku).

Krok 3: Zmiana dostawcy

Na szczęście zmiana dostawcy energii jest teraz o wiele prostsza niż kilka lat temu.  Teraz wystarczy jedna umowa, która będzie zawierała dokładne dane na temat stawki za prąd, cenę dystrybucji oraz sposoby rozliczania się z konkretną firmą. Często dystrybutorzy oferują atrakcyjne pakiety i promocje obowiązujące przez cały okres trwania umowy, dlatego warto się nimi zainteresować.

Krok 4: Urządzenia AGD

Czasami zmiana dystrybutora nie pomaga, jeśli w domu jest kilka starych urządzeń elektrycznych, które pochłaniają ogromne ilości prądu. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest wymiana na nowsze modele, z klasą energetyczną A+++.

Krok 5: Świadome użytkowanie

Zapalone żarówki

Wychodząc z pokoju, zawsze wyłączaj światło!

Na nic zda się zmiana dostawcy, jeśli nie przestrzega się podstawowych zasad korzystania z energii elektrycznej. Pozostawianie włączonych żarówek, działający przez cała dobę komputer, niedomykanie okien – to wszystko sprawia, że rachunki nigdy się nie zmniejszą. Z prądu należy korzystać z głową, bez względu na miejsce zamieszkania.

Leave a Reply