Usługi spawalnicze od A do Z

Usługi spawalnicze mają szerokie zastosowanie zarówno w motoryzacji, jak i budownictwie. Aby przyniosły pożądany efekt, muszą być wykonane odpowiednimi narzędziami oraz z dużą starannością i precyzją. Jak więc rozpoznać, czy dana firma zajmująca się tym fachem jest godna zaufania i profesjonalna?

Usługi spawalnicze od podszewki

Wyznacznikiem dobrze wykonanych usług spawalniczych jest doświadczenie spawacza oraz używane przez niego narzędzia. Dzięki nim może uzyskać naprawdę dobry i dokładny efekt. Dlatego wybierając firmę spawalniczą, warto zwrócić uwagę, jakim dysponuje sprzętem –im nowocześniejszym, tym lepiej. Istnieje też wiele różnych metod spawania, które pracownicy firmy powinni mieć w pełni opanowane, aby dopasować ofertę do konkretnego Klienta. Wyróżnia się spawanie metodami TIG, MIG i MAG. Czym charakteryzuje się każda z metod? Różnią się od siebie między innymi typem osłony gazowej i rodzajem spajanych konstrukcji. Najbardziej precyzyjna jest metoda TIG, niestety nie wszędzie ma ona zastosowanie, dlatego najpopularniejsze są jednak metody MIG i MAG.

Spawanie metodą TIG, MIG i MAG

Metoda TIG w osłonie argonu gazu obojętnego pozwala uzyskać czystą spoinę o bardzo wysokiej jakości, a prawidłowe wykonanie gwarantuje spoinę o dużej wytrzymałości na działanie sił mechanicznych. Z kolei brak żużlu jako materiału ubocznego chroni spoinę przed zanieczyszczeniem.

usługispawalnicze

Spawanie metodą TIG.

Spawanie TIG to jeden z podstawowych procesów tworzenia konstrukcji ze stali wysokostopowych i specjalnych, a także stopów niklu, tytanu, magnezu, aluminium i innych metali reaktywnych, żaroodpornych i stopów. Z materiałów tych wytwarza się między innymi konstrukcje i wyroby w przemyśle chemicznym, kosmicznym, lotniczym, samochodowym, energetycznym, zbrojeniowym, a nawet spożywczym.

Metoda MAG to inaczej spawanie łukowe elektrodą topliwą w osłonie gazów lub ich mieszanek. Polega na stapianiu metalu spawanego i materiału elektrody topliwej ciepłem łuku spawalniczego w osłonie gazowej znajdującą się między elektrodą topliwą, a spawanym materiałem. Metoda ta umożliwia bardzo szybkie spawanie w praktycznie każdej pozycji. Dlatego też często wykorzystuje się ją w spawaniu cienkich i średnich elementów stalowych. Różnicą między metodą MIG i MAG jest to, że stosuje się inny gaz osłonowy, który zabezpiecza ciekły metal przed oddziaływaniem tlenu i azotu obecnych w powietrzu.

usługi spawalnicze

Spawanie metodą MIG.

Poszukując usług spawalniczych o dobrej renomie dla swojego samochodu, warto skorzystać ze strony Autobooking – znajdziemy tu najlepsze firmy spawalnicze w swojej okolicy.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.