Telefon dla seniora

Czym kierować się przy wyborze telefonu dla starszej osoby? Przede wszystkim należy mieć na uwadze, iż to nie ograniczenia w zakresie wiedzy technologicznej, lecz pogarszający się stan zdrowia wywierają decydujący wpływ na wybór odpowiedniego modelu urządzenia. Telefon dla seniora powinien być prosty w obsłudze oraz mieć baterię o dużej pojemności.Telefon dla seniora

Tak naprawdę starsze osoby korzystają z telefonu głównie do… dzwonienia! Statystycznie ponad 30% młodych ludzi nie wykorzystuje urządzenia do rozmów z innymi ludźmi, lecz do komunikowania się przez smsy, do słuchania muzyki, robienia zdjęć oraz przeglądania portali socjalnych. Dla emerytów i rencistów służy głównie do rozmów ze znajomymi, dziećmi i wnukami, dlatego telefon nie musi być wyposażony w najnowsze aplikacje oraz nowinki technologiczne. Z drugiej strony nie warto od razu ograniczać wyboru do przedstawienia kilku podstawowych, mało atrakcyjnych wizualnie modeli telefonu.

Wybierając dobry telefon dla seniora warto pamiętać, by:

  • Urządzenie powinno być przede wszystkim proste w obsłudze. Przejrzysty, intuicyjny interfejs nie powinien sprawiać żadnych trudności w wyszukiwaniu numeru i zapisywaniu ważnych kontaktów. Jest to bardzo ważne w sytuacji, kiedy pilnie trzeba wezwać kartkę lub inne służby.
  • Długi czas pracy baterii to podstawa, ponieważ telefon dla seniora powinien być gotowy do użytku w każdym momencie. Akumulator nie powinien się rozładowywać w najmniej oczekiwanym momencie, wytrzymując około 3-4 dni na jednym cyklu ładowania.
  • Wytrzymała obudowa powinna znieść ewentualne upadki z większej wysokości, jak na przykład upadek na chodnik lub po schodach, co często zdarza się starszym osobom.
  • Kolejną ważną cechą przy wyborze odpowiedniego urządzenia jest jasny ekran, duże klawisze oraz możliwość powiększenia ikon. Nie jest żadnym zaskoczeniem, iż z wiekiem regularnie pogarsza się wzrok i użytkownik powinien mieć możliwość w dowolnej chwili powiększyć ikony oraz wyświetlany tekst tak, by mógł go bez problemu rozczytać.
  • Z doświadczenia wiem, że bardzo przydatna okazuje się lampka sygnalizująca nieodebrane połączenie oraz specjalny przycisk SOS, dzięki któremu po jednym dłuższym kliknięciu można wysłać wiadomość dla kilka najważniejszych osób.prosty interfejs

Oczywiście bardzo wiele starszych osób doskonale radzi sobie z obsługą smartfonu, dlatego nie warto się ograniczać jedynie do wyboru spośród tradycyjnych modeli telefonów komórkowych. Wspólne wyjście do sklepu i przedstawienie kilku ciekawych propozycji może okazać się świetną okazją do pokazania zalet i wad poszczególnych urządzeń. Tak naprawdę bardzo wiele zależy od prowadzonego stylu życia i stanu zdrowia. Więcej porad na temat wyboru telefonu dla seniora znajdziesz tutaj: http://www.orange.pl/kid,4003596205,id,4003502916,title,TechnoPoradnik-odc-5-jaki-telefon-dla-seniora,video.html

Leave a Reply