Szorowarki – rodzaje i zastosowanie

Czyszczenie podłóg i posadzek to niełatwe zadanie, szczególnie w miejscach często uczęszczanych. Warto jednak dbać o regularne działania prewencyjne w tym zakresie, by uniknąć nadmiernego zużycia posadzki w krótkim czasie. Co może nam w tym pomóc? Przydanymi urządzeniami są szorowarki. Co warto o nich wiedzieć?

Użyj szorowarki i ciesz się perfekcyjnie czystą podłogą

Idealnie czysta i wypolerowana podłoga nie zawsze musi być efektem ciężkiej, żmudnej i wielogodzinnej pracy. Dzięki użyciu szorowarki efekt ten można uzyskać o wiele szybciej i prościej. Istnieje kilka rodzajów szorowarek, a każde z nich różnią się przeznaczeniem. Omówmy niektóre z nich:

• Szorowarki automatyczne

szorowarki

To urządzenia przeznaczone zarówno do czyszczenia, jak i pielęgnacji wszystkich rodzajów podłóg twardych oraz elastycznych. Szczególnie przydatne okażą się na obiektach o dużej powierzchni, na przykład w galeriach handlowych, na dworcach, w halach przemysłowych, w przychodniach, kościołach i innych budynkach użyteczności publicznej.

• Szorowarki jednotarczowe

szorowarki

Urządzenia umożliwiające czyszczenie zachowawcze, polerowanie, nakładanie i usuwanie powłok, a także szlifowanie podłóg twardych. Niektóre modele pozwalają też na bonetowanie i szamponowanie wykładzin dywanowych.

• Polerki

szorowarki

Pozwalają trwale usunąć z powierzchni podłogi ślady kół i obcasów oraz inne zarysowania. Umożliwiają także polerowanie twardych podłóg na wysoki połysk. Mogą one pracować bez dostępu do sieci elektrycznej.

• Szorowarki do schodów i parapetów

szorowarki

Idealne do czyszczenia schodów ruchomych i ciągów pieszych w budynkach użyteczności publicznej. Niektóre modele przeznaczone są do czyszczenia, krystalizacji i polerowania małych powierzchni w poziomie i pionie, na przykład schodów i parapetów. Sprawdzą się też w szamponowaniu dywanów.

szorowarki

Wszystkie rodzaje wymienionych szorowarek znajdziemy w ofercie marki Kaercher. Można się z nią zapoznać TUTAJ.

Leave a Reply