Polisy ubezpieczeniowe na życie

Aegon ubezpieczenieMało kto z nas myśli o śmierci. Chociaż jest ona nieuchronna, dotyka każdego bez względu na majętność, charakter i społeczne wpływy. Nie ma przed nią ucieczki, nie sposób się do niej przygotować. Wybór dobrej polisy ubezpieczeniowej pozwoli na ochronę finansową najbliższej rodziny i na zapewnienie im bezpieczeństwa oraz stabilności. Jest to szczególnie ważne w przypadku mężczyzn, którzy dźwigają na swoich barkach brzemię odpowiedzialności za dobro żony i dzieci.

Jak wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe?

ŚmierćTak naprawdę nie istnieje jeden schemat wyboru najlepszej firmy ubezpieczeniowej. Na pochlebne opinie klientów i dobrą renomę ma wpływ bardzo wiele czynników. Z pewnością decydując się na wieloletnią współpracę z agentem, warto zwrócić uwagę na następujące szczegóły:

 1. Doświadczenie w branży – im dłuższe, tym lepiej świadczy o usługodawcy. Daje to gwarancję wypłacalności i pewności, iż ciężko zarobione pieniądze nie będą stracone.
 2. Pakiet dodatkowych korzyści – takich jak oferty inwestycyjne zwiększające wypłacaną kwotę.
 3. Czas trwania ubezpieczenia: terminowe lub bezterminowe, czyli gwarantujące wypłacalność bez względu na sytuację życiową (choroba, wypadek) i bez możliwości zerwania umowy.bezpieczeństwo finansowe

Najlepszą reklamą danego towarzystwa jest reklama szeptana: warto podpytać się znajomych, którzy posiadają polisę na życie lub pracują w branży ubezpieczeniowej. Generalnie wiele ofert jest do siebie bardzo zbliżonych, dlatego ważne, aby kierować się opiniami znalezionymi w sieci (jak na przykład w przypadku Aegon opinie można znaleźć tutaj: http://www.ebroker.pl/banki-opinie/aegon/797).

Korzyści z ubezpieczenia na życie
 1. RodzinaZapewnienie stabilizacji finansowej bliskim w razie nagłej śmierci.
 2. Niskie, miesięczne składki (zależne od ryzyka śmierci)
 3. Jasne zasady umowy, gwarancja wypłacalności uzyskana na piśmie.
 4. Wypłata zależy od sumy ubezpieczenia a nie kwoty, jakiej się wpłaciło.
 5. Cesja polisy na inną osobę nie podlega opodatkowaniu od darowizny.
 6. Polisa nie może być przejęta przez osoby trzecie (komornik, ZUS itp.) i nie podlega egzekucjom prawnym (wyjątek stanowią roszczenia alimentacyjne).
 7. Może stanowić zastaw dla banku w chwili podjęcia kredytu.

  Żałoba

  Nie pozwól, by Twoja śmierć zdestabilizowała życie najbliższych. Zadbaj o ich bezpieczeństwo finansowe

Leave a Reply