Kłopoty z osiągnięciem wzwodu to krępujący problem, który niestety dotyka coraz większą ilość mężczyzn. Co gorsza, statystyki pokazują, że dotyka on coraz młodszych mężczyzn. Przyczyna tkwi zazwyczaj w stresującym stylu życia i niewłaściwym odżywianiu. Jak można więc zaradzić temu problemowi?
Kłopoty z osiągnięciem wzwodu – przyczyny
Aby móc skutecznie walczyć z zaburzeniami erekcji, należy przede wszystkim poznać przyczynę problemu. A tych w dzisiejszych czasach może być naprawdę wiele. Jednym z najsilniejszych czynników wpływających na to jest stres. Może on wynikać z problemów zawodowych, problemów w związku, stanami depresyjnymi, a nawet lękiem przed zaburzeniami erekcji, który jak na ironię właśnie do nich prowadzi. Silne stany lękowe przyczyniają się do kłopotów z erekcją nawet u młodych i zdrowych mężczyzn. Kłopoty z osiągnięciem wzwodu są też wynikiem pewnych chorób, na przykład nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości, podwyższonego cholesterolu czy depresji i przyjmowanych na nie leków. Wina leży też w nadużywaniu alkoholu, paleniu tytoniu i przyjmowaniu innych używek oraz nieprawidłowym odżywianiu.
Jak sobie radzić z zaburzeniami erekcji?
Jeżeli kłopoty z osiągnięciem wzwodu są częste i wyraźnie utrudniają aktywność seksualną, nie ignorujmy tego. Problem sam nie minie – wręcz przeciwnie, będzie się pogłębiać, wpływając na inne dziedziny naszego życia. Warto oczywiście udać się do specjalisty, który poprzez dokładny wywiad pomoże ustalić, co wywołuje te problemy, a następnie poradzi, jak z nimi walczyć. Zawsze dobrym pomysłem jest zadbanie o siebie i zmiana stylu życia na zdrowszy. Wpłynie to nie tylko na potencję i libido, ale ogólnie na nasze samopoczucie i zdrowie. Pomocne może też być zastosowanie ziołowych suplementów diety, które wpływają chociażby na krążenie krwi, które odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu erekcji. Jeżeli jednak problem nie ustąpi, nie zwlekajmy z wizytą u lekarza, ponieważ brak erekcji lub problemy z jej utrzymaniem mogą też okazać się objawem jakiejś poważnej choroby, na przykład raka prostaty bądź przerostu stercza. Więcej na ten temat można przeczytać także TUTAJ.