Kłopotliwy problem stóp

Leki przeciwgrzybiczne bez receptyNie każda grzybica stóp jest widoczna na pierwszy rzut oka. Czasami może nie dawać oczywistych objawów, dlatego bardzo często jest ona ignorowana, a nieleczona prowadzi do zaostrzenia choroby i coraz większych trudności. Problem grzybicy może dotknąć każdego, nie tylko osoby korzystające z basenów i noszące złe obuwie. To dolegliwość, która spotyka również panie noszące lekkie sandały lub tenisówki z bawełnianymi skarpetkami. Jak można ją wyleczyć?

Nietypowe objawy

Oczywiście w sieci można znaleźć wiele artykułów na temat objawów grzybicy stóp. Swędząca skóra, niewielkie pęcherze wypełnione płynem surowiczym, zaczerwienienie, zrogowacenie i łuszczenie się skóry, a także uczucie bólu przy dotyku – to wszystko jednoznacznie świadczy o chorobie. Niemniej wiele osób zapomina, iż do objawów grzybicy należy także nieprzyjemny, kwaśny zapach, nadmierna potliwość oraz niewielkie obrzęki. Więcej o objawach grzybicy możesz poczytać tutaj: http://www.canespor.pl/pl/dolegliwoci/grzybica-stop/.

Skąd bierze się grzybica?

Zrezygnuj ze sztucznych skarpetek!

Zrezygnuj ze sztucznych skarpetek!

Co wywołuje grzybicę? Odpowiadają za nią dermatofity (grzyby skórne) oraz drożdże Candida. Oczywiście istnieje wiele czynników wywołujących chorobę, niemniej można je zamknąć w obrębie trzech głównych grup: złe warunki otoczenia (ciepło oraz duża wilgotność), nieprawidłowe obuwie i skarpetki/rajstopy (syntetyczne, nieprzepuszczające powietrza) oraz długotrwałe obciążenie kończyn dolnych (w wyniku pracy, różnych chorób lub osłabienia organizmu).

Jak leczyć grzybicę stóp?

Kupuj buty z naturalnej skóry

Kupuj buty z naturalnej skóry

Najlepiej sięgnąć po leki przeciwgrzybiczne bez recepty – to najszybsza droga do zlikwidowania objawów. Należy mieć na uwadze, że tego typu kuracja wymaga cierpliwości, ponieważ nie sposób pozbyć się problemu w przeciągu paru godzin, to wymaga czasu. Dobrze jest stosować podwójne leczenie: z zewnątrz (dzięki maściom i żelom) oraz wewnątrz (dobrze jest oczyścić organizm z wszelkich toksyn, dzięki piciu ziołowych herbat i zwiększeniu aktywności fizycznej). Jeśli takie rozwiązanie nie przynosi efektów, to należy się wówczas udać do dermatologa.

Lepiej dmuchać na zimne!

Jak zapobiec nawrotom choroby? Należy bezwzględnie przestrzegać poniższych rad:

  • Często wietrzyć obuwie i wybierać te z naturalną skórą;
  • W lecie chodzić w sandałach;
  • Często myć stopy, dokładnie je osuszać (zwłaszcza między palcami);
  • Na basenach, spa i saunach korzysta wyłącznie z własnych klapek;
  • Posiadać ręcznik do własnej dyspozycji (nie dzielić go z domownikami lub współlokatorami);
  • Profilaktycznie stosować pudry i kremy od pocenia;

Leave a Reply