Volkswagen – jest wiele powodów, by go kupić

Volkswagen – marka samochodów, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Samochody Volkswagen widać na ulicach naszego kraju bardzo często. Co sprawia, że kierowcy tak często decydują się właśnie na nie, zarówno nowe, jak i używane? Sprawdźmy!

Volkswagen – marka godna zaufania

Volkswagen to samochody, które można śmiało określić mianem niezawodnych. Oczywiście, jak każde urządzenie, od czasu do czasu potrzebują przeglądów, drobnych napraw czy wymiany niektórych elementów, niemniej ogólny koszt utrzymania samochodu tej marki na przestrzeni lat jest bardzo zadowalający. W podliczaniu tych kosztów trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników: utrata wartości, zużycie paliwa, przeglądy okresowe, gwarancję i finansowanie zakupu.

Całkowity koszt użytkowania Volkswagena

Jeśli chodzi o utratę wartości, trzeba przyznać, że Volkswageny są szczególnie cenione na rynku wtórnym i w porównaniu z innymi markami, tracą niewiele na wartości po kilku latach użytkowania. Dlatego zarówno kupno nowego modelu i odsprzedanie go po jakimś czasie, jak i wybór modelu z rynku wtórnego po niższej cenie jest trafionym pomysłem. Wszystko zależy od naszych warunków i możliwości finansowych.volkswagen
Wybierając Volkswagena z silnikiem TDI lub TSI, mamy pewność, że zużycie paliwa będzie bardzo niskie. Na przykład Golfem 1.6 TDI można przejechać aż 1315 km bez potrzeby tankowania.

Przeglądy okresowe powinno wykonywać się regularnie, ale ich koszt będzie zależał głównie od częstotliwości ich wykonywania i cen poszczególnych części. Autoryzowane serwisy Volkswagena oferują atrakcyjne pakiety, dzięki którym koszty przeglądów i ewentualnych napraw są dużo niższe. Ponadto przegląd samochodu marki Volkswagen zaleca się wykonywać co 30.000 przejechanych kilometrów, czyli znacznie rzadziej niż w wypadku innych samochodów.

volkswagen

Silnik TDI w Volkswagenie.

Ponieważ czasem przydarzyć mogą się nieplanowane naprawy, które naprawdę nas zaskoczą, lepiej zawczasu zaopatrzyć się w opiekę pogwarancyjną Volkswagena. Możemy ją wybrać na rok, dwa lub trzy lata po upływie gwarancji. Dzięki temu możemy bez obaw jeździć samochodem, nie martwiąc się o koszty ewentualnych napraw.

Ostatnia kwestia, finansowanie produktu, oznacza płacenie rat za nowy samochód. Volkswagen Bank przygotował dla swoich Klientów bardzo atrakcyjną ofertę z wyjątkowo niskimi ratami, a ponadto daje możliwość po 3-4 latach wykupienia użytkowanego samochodu lub wymiany na zupełnie nowy!volkswagen

Więcej o marce Volkswagen przeczytacie także TUTAJ.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.