Pływanie – jak się do tego zabrać?

Wielu z nas wciąż jeszcze stara się zgubić zbędne, zimowe kilogramy, by latem móc z dumą pokazać się na plaży. Istnieje wiele różnych diet i sposobów ćwiczeń, nie zawsze jednak przynoszą one oczekiwane efekty. Pływanie to jedna z form aktywności fizycznej, która jest przede wszystkim bardzo zdrowa dla naszego kręgosłupa, ale może również pomóc uzyskać smukłą sylwetkę. Trzeba się jednak do tego odpowiednio zabrać.

Zanim pójdziesz na basen…

Aby pływanie pozwoliło nam zrzucić zbędne kilogramy i ujędrnić ciało, musi mieć miejsce regularnie. Jedno wyjście na miesiąc na niewiele się zda – będzie raczej formą relaksu niż sposobem na schudnięcie. Żeby więc udało nam się faktycznie regularnie uczęszczać na basen, musimy wcześniej się przygotować. Podstawą jest skompletowanie stroju kąpielowego i innych przydatnych akcesoriów. Należą do nich: czepek, okulary pływackie oraz klapki na basen. Potrzebny będzie nam także ręcznik. Dla pływaków poleca się ręczniki szybkoschnące, które bardzo szybko wysychają, są lekkie i nie zajmują zbyt wiele miejsca w torbie sportowej.

pływanie

Zanim zdecydujemy się chodzić na basen, musimy zaopatrzyć się w niezbędne rzeczy,takie jak strój kąpielowy, czepek,okulary do pływania oraz klapki.

Jeżeli dopiero uczymy się uczyć, nie wstydźmy się korzystać na basenie z deski czy innych pomocy. Poza tym pływanie z deską pozwala skupić się na pracy mięśni nóg, co ma duże znaczenie, jeśli chcemy wymodelować właśnie tę partię ciała. Dobrym pomysłem i jednocześnie motywatorem może być wykupienie karnetu na basen. Dzięki temu łatwiej nam będzie kilka razy w tygodniu wybrać się na pływalnie, chociażby ze względy na wydane pieniądze.

Aby pływanie przyniosło efekty…

Jeżeli już podejmiemy wysiłek, by przygotować się do chodzenia na basen, warto też znaleźć formę pływania, która będzie dopasowana do naszych potrzeb. Oczywiście pływanie samo w sobie jest przyjemne i pożyteczne, bez względu na to jaką techniką to robimy. Niemniej jej dobór jest istotny, jeśli przyświeca nam konkretny cel. Aby faktycznie pływanie pomogło nam zgubić kilka centymetrów, trening zdecydowanie powinien być intensywny. To właśnie wtedy mięśniom dostarczana jest duża dawka tlenu niezbędna do spalania tłuszczu. By uniknąć kontuzji podczas intensywnego treningu, warto podzielić go na kilka serii trwających po kilkanaście minut z krótkimi przerwami na odpoczynek. Z czasem trening można wydłużać o kilka minut. Pływanie dwa razy w tygodniu polegające na intensywnym godzinnym treningu z jedną krótką przerwą na odpoczynek pozwoli nam utrzymać dobrą kondycję i spalić najwięcej kalorii. Oprócz intensywności treningu, ważna jest też wybrana przez nas technika pływania. Dla osób odchudzających się polecane jest przede wszystkim pływanie żabką i kraulem.

pływanie

Pływanie kraulem to jedna z technika zalecana osobom odchudzającym się.

Nie możemy oczywiście zapominać, że oprócz ćwiczeń istotny jest też sposób odżywiania oraz uzupełnianie płynów. Tylko wtedy można liczyć na szybkie i widoczne efekty odchudzania.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.