Internetowe ankiety – czy brać w nich udział?

Ankiety internetowe stały się jednym ze skuteczniejszych narzędzi marketingowych. Wykorzystywane do zbierania opinii, prowadzenia badań, zapewniają obiektywne informacje jakościowe, ilościowe. Z drugiej strony są także popularnym źródłem dodatkowego dochodu dla wielu osób. Czy rzeczywiście warto wypełniać ankiety internetowe? Jak robić to bezpiecznie i efektywnie?

Ankiety internetowe zapewniają istotne korzyści dla podmiotów, osób, które z nich korzystają. Dają jakże cenną dziś wiedzę o potencjalnych odbiorcach, klientach i nabywcach usług czy produktów.

Jak wygląda opłacalność i bezpieczeństwo z punktu widzenia tych, którzy na wypełnianiu ankiet chcą zarabiać? Wiele osób zastanawia się nad tym czy to bezpieczne, legalne i w ogóle możliwe.

Czy ankiety internetowe są bezpieczne i legalne?

Internet stwarza ogromne możliwości, ale też jest pełen pułapek, jeśli nie zachowamy ostrożności i nie mamy odpowiedniego przygotowania. Nie inaczej jest z ankietami internetowymi. Tylko praca ze sprawdzonymi serwisami zapewnia bezpieczeństwo oraz zarobki. Chodzi tu m.in. o bezpieczeństwo danych osobistych, ale także o wypłatę wypracowanych środków.

Warto wiedzieć, że zarobkowy udział w ankietach internetowych jest jak najbardziej legalny, ponieważ:

  • przepisy polskiego prawa nie zabraniają tej metody zarabiania przez internet
  • sprawdzone serwisy ankietowe są legalnymi, zarejestrowanymi firmami
  • w serwisach z płatnymi ankietami nie trzeba dokonywać żadnych wpłat, inwestycji lub zakupów.

Wiarygodność paneli ankietowych potwierdza fakt, że wiele z nich prowadzi badania dla cenionych, sprawdzonych marek, firm, podmiotów, takich jak media (telewizja, prasa), światowe koncerny, uczelnie, placówki medyczne itp. Takie firmy dbają o poufność i bezpieczeństwo powierzonych danych, działają zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

Warto pamiętać, że w każdej chwili można zrezygnować z uczestnictwa w panelu i zamknąć założone wcześniej konto.

Ankiety internetowe – jak zacząć?

Początki kariery nie są w tym przypadku trudne, nie wymagają specjalnych kwalifikacji. Oczywiście niezbędny będzie sprzęt (laptop, komputer) oraz dostęp do internetu. Dla osób zainteresowanych wypełnianiem ankiet na zagranicznych serwisach wymogiem będzie dobra znajomość języka angielskiego. Poza tym nie ma oczekiwań dotyczących wykształcenia, specjalistycznej wiedzy itp.

Warto na wstępie zainwestować czas w wyszukanie sprawdzonych, polecanych i bezpiecznych serwisów, a potem zapisać się do nich – zaleca się rejestrację w wielu miejscach, ponieważ to zwiększa możliwości wypracowania sensownego dochodu.

Rejestracja w uczciwym serwisie jest bezpłatna i potrwa kilka minut. Polega na wypełnieniu formularza online, podaniu adresu mailowego i potwierdzeniu rejestracji linkiem aktywacyjnym przesłanym na podany adres mailowy.

Zwiększ swoje szanse – uzupełnij dane

Zarejestrowany uczestnik panelu powinien uzupełnić swój profil. Warto zrobić to dokładnie, podając istotne informacje oraz preferencje, ponieważ na tej podstawie wysyłane są informacje o nowych ankietach do wypełnienia. Firmy, które zlecają badania chcą dotrzeć do konkretnych grup docelowych, dlatego tak ważne są kryteria uzupełnione w profilu.

Dopasowanie do tematyki, specyfiki badań oznacza większą ilość ankiet, w których można brać udział. To z kolei przekłada się na zarobki. Informacje o nowych ankietach do wypełnienia przesyłane będą na podany adres mailowy i panel użytkownika. Dlatego te miejsca należy sprawdzać co najmniej kilka razy dziennie.

Jak bezpiecznie zarabiać na ankietach?

Jak wypełniać ankiety? Jak maksymalizować dochody z udziału w takich badaniach? Na pewno przyda się kilka praktycznych wskazówek.

  • Miej świadomość, że udział w ankietach to sposób na dodatkowy dochód, a zatem nie porzucaj dotychczasowej pracy dla tej internetowej „kariery”.
  • Zarejestruj się w dużej ilości sprawdzonych serwisów – im więcej paneli, tym więcej zaproszeń do ankiet.
  • Nie twórz kilku kont w jednym serwisie – wykryta próba takiego oszustwa oznacza utratę dochodów i zamknięcie konta.
  • Zarejestruj osobny adres mailowy na ankiety – ułatwi to kontrolowanie ich napływu, nie zginą w masie innych wiadomości.
  • Od razu reaguj na ankiety – niektóre są dostępne tylko przez kilka godzin, w innych szybko zamyka się listę chętnych respondentów.
  • Wypłacaj zarobione środki, kiedy tylko osiągniesz minimalny próg – daje to dodatkową motywację i poczucie bezpieczeństwa.
  • Nigdy nie płać za dodanie do serwisu ankietowego. Rzetelne, sprawdzone firmy nie stosują takich praktyk.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.