Aranżacja sypialni – jak wykonać łóżko z palet?

Możliwość zaprojektowania wyglądu mieszkania to dla wielu jedna z najprzyjemniejszych części remontu. Wbrew pozorom, dostępny budżet wcale nie musi być ograniczający. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia i kreatywność, gdyż wiele elementów wyposażenia możemy wykonać samodzielnie z ogólnodostępnych i niedrogich materiałów. Efekty mogą nas naprawdę zachwycić! Jednym z hitów wnętrzarskich jest łóżko z palet, które doskonale pasuje do stylu minimalistycznego, skandynawskiego i loft. Jak wykonać takie łóżko? Dlaczego warto się na to zdecydować?

Meble z palet – oryginalne, efektowne i niedrogie

Meble z palet to bez wątpienia jedno z oryginalniejszych rozwiązań aranżacyjnych. Ponieważ nie kupimy ich w sklepie, lecz musimy wykonać je samodzielnie, z pewnością są niepowtarzalne. Nikt inny nie będzie miał takich mebli jak my. Jeżeli zależy nam na urządzeniu wyjątkowej przestrzeni, to takie meble świetnie wpiszą się w ten nurt. Kolejną zaletą mebli z palet jest łatwość ich wykonania. Wystarczy zgromadzić odpowiednią ilość palet, możemy je pomalować lub pozostawić w odcieniu surowego drewna i jedynie zabezpieczyć lakierem lub olejować. W zależności od preferencji, możemy dokręcić do nich kółka, aby wygodniej móc nimi manewrować i je przestawiać. Łóżko z palet może być świetnym uzupełnieniem minimalistycznej sypialni. Jak je wykonać?

europaleta oparta o cztery europalety

Łóżko z palet – możesz wykonać je samodzielnie!

Do wykonania łóżka z palet będziemy oczywiście potrzebować odpowiedniej ilości palet. Zwróćmy uwagę na to, by nie były zniszczone ani połamane, gdyż spanie na uszkodzonych paletach mogłoby być dla nas niebezpieczne. Najlepsze do tego celu będą europalety o standardowych wymiarach 120 cm długości, 80 cm szerokości i 14,4 cm wysokości. Grubość desek w europaletach to aż 22 mm, co sprawia, że swobodnie udźwigną aż do 800 kg! To z pewnością bardzo pożądana właściwość materiału, z którego ma powstać stabilne, małżeńskie łoże. Przy doborze palet i ich szerokości pamiętajmy, aby były dostosowane wymiarami do rozmiaru materaca. Najlepiej gdy dokładnie się pokryją – wtedy będzie to wyglądać estetycznie. Aby dowiedzieć się, jak krok po kroku zrobić łóżko z palet, zachęcam do przeczytania poradnika znajdującego się TUTAJ.

Łóżko z palet dla dziecka – czy to dobry pomysł?

Łóżko z palet może być także ciekawym pomysłem do pokoju dziecięcego i młodzieżowego. Z pewnością nasza pociecha chętniej będzie kłaść się spać o wcześniejszej porze, gdy łóżko będzie oryginalne i wygodne. Poza tym jego projektowanie i wykonanie może być świetną formą zabawy dla całej rodziny, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Łóżko z palet i inne meble do pokoju dziecka możemy zaprojektować właściwie w dowolny sposób, pomalować na dowolne kolory i w ten sposób zaaranżować wymarzony pokój dla najmłodszych. To także świetne rozwiązanie, gdy wyposażenie pokoju dziecięcego wymaga wymiany, a nie stać nas na zakup nowego zestawu w sklepie meblowym. W ten sposób nie inwestujemy zbyt wiele pieniędzy, lecz trochę czasu, sił i pomysłów, a efekt może przejść najśmielsze oczekiwania. Nasze dziecko z pewnością będzie zachwycone.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.